26 Şubat, 2009

Those were the days ...

Yazıyorduk heyecanla her gün üşenmeden ,dar atıyordum kendimi eve herkes ne yapmış diye ?O gün yazımı yazamazsam kendimi iyi hissetmeezdim resmen..

Hayat karmaşası gerçekten insanı yapmayı sevdiği şeyleri yapamamaya götürüyor farkında olmadan.

Ne karmaşası diyeceksiniz.

** Öncelikle annem kadar sevdiğim kayınvaldemi,uzun ve zorlu bir hastalık maratonundan sonra kaybettik bu yaz.Çok zor günlerdi.O musallat taşında yatarken onu öptüğüme inanamıyorum.Nasıl bir cesaretdi ?Uzun zaman toparlanamadım.Hala da kabullenebilmiş değilim.Ölüm ,kaybetme acısı hakikaten insanın yaşayacağı en zor duygulardan biri.=(

** Ekonomik krizin getirdiği çözülemeyesi maddi sıkıntılar

** Aşırı yoğun iş hayatı

İşte sizlerden ayrı kalmamın kabaca sebepleri .

24 Şubat, 2009

GALIBA I'M BACK =D

Insan hayatı ne garip yahu! Bir vakit vardı blog arkadaşlarım vardı benim okumadan edemediğim,üzüntüsü benim üzüntüm sevinci benim sevincim olan...Sonra noldu age in hayatı biraz fırtınalandı durulamadı epey,ilk ne yaptı blogunu ihmal etti diz boyu ,herşeyi ettiği gibi =(

Dönmek istiyorum bir heves ,özlüyorum çünkü o hesapsız ,karşılıksız paylaşımları,Asortik Hanımın samimi yazılarını,Sarduyanın fotolarını, kamplunbağayı,Zeynebi,Nimeti,Crescenti,Huysuz Hanımı,Hayal Hanım,Renkler,Kuğu,Fikrimin İnce Gülü...daha nicesi

Tek endişem unutulmuş olabilir miyim? Bıraktığım yerden devam edebilir miyim ?

27 Aralık, 2007

Age' i halen merak edenler ellerini kaldırsın???

Ya ben şimdi nedesem boş..ama beni önce LOST sonra FACEBOOK yaktı arkadaşlar...Ama ben hep sizi çaktırmadan takipde ediyorumm..Yani hepten kopmuş değilim...

İlham perimi (bir nevi inspiration muse beklentisi)beklemekteyimm aranıza dönmek için.=)

Ben yine de kendimi affettirme arzusu ile önce geçmişş bayramınızı sonrada yeni yılınızı kutlamak isterim...

Görüşmek yeniden paylaşmak dileğiyle..

02 Ekim, 2007

LOST çılgınlığı..

Of ne hayırsızım ben ya!!!!

Kızımada kavuştum...Okullarda başladı....Yazılacak ne çok şeyi paylaşamadım sizlerle..

Bu kez yazamamın sebebi başka ne iş ne yoğunluk .Bu ke bahane LOST.Geçde olsa başladık seyretmeye her akşam 2-3 bölüm seyretmeden yatamıyoruz!Aslında bu tarz film ya da dizilerden hoşlanmamama rağmen bu dizide insanı şöyle ensesinden tutup bırakmayan bir şey var...Resmen her akşam buna sarmış vaziyetdeyiz .Türk dizilerden bir tek Yaprak dökümü kaldı seyrettiğim...

Hadi ben kaçtım .TIME to GET LOST..

29 Ağustos, 2007

Kızımsız yollardayım...Evlenmeden önce İzel in bu şarkısını dinler dinler hüzünlenirdim.."KIZIMIZ OLACAKTI.."Hatta Gonca bey ile hiiiiiç evlenme planları olmazken bile kendi kendime eğer tartışmış isek bu şarkıyı dinler hüzün yapardım...

İşte son günlerde bende Kızımsız yollardayım.

İş çıkışı eve hiç gelesim yok,bir gün kendimi Cevahir e attım.Nine West den çanta ,Park Bravo dan bir adet bluz ve 2 adet Miss Poem den atlet alıp sonrasında Goncayla buluşup yemek ve Koçtaş dan bir adet dijital tartı (Markası da Sinbo şüpheliyim her an bozulacak gibi!)Başka bir gün yeni bebeği olan bir arkadaşıma gittim,bir gün semt pazarında dolandım,bir gün eşimin eve gelmesine 1 saat kala mutfağa girip kendiminde hayranlıkla seyrettiğim bir hızla bamya,pilav ,patates salatası,patlıcan kızartması yaptım,bende şaştım !Eh işte kalan günler de 12 den önce uyumayan ben 10 gibi uyuyarak günlerin geçişini hızlandırdım kendimce....Ama hala zaman var kızıma kavuşmama..

Her şeyden önemlisi onun keyfi yerinde.Bisiklete biniyor,akşamları oynuyor.Bir tek gündüz saatleri sıkılıyor.Hala ödev yapıyor bir yandanda.

Durum budur arkadaşlarım!

Herkese sevgiler =)

19 Ağustos, 2007

=((
Nihayet buldum ekleyeceğim resmi..Epeydir dolanıyor ve ruh halime uygun resmi arıyordum...

Neden mi bu resim?Çünkü,bu pazartesi işe başlayacağım için, cuma günü yeniden taaaa Didim e götürüp bıraktık ,anneannesi ile dedesinin yanına...Amacımız yazlıkda çok güzel zaman geçirdiğini düşünmekdi.Bugün de onu bırakıp geldik İstanbul a ..Aslında bu sene İzmir e giderkende 1 hafta ayrıldık.Ama bu kez çok farklıydı.Çok ama çok zor ayrıldım.Sabah yola çıkmadan içime bir şey düştü zaten.Ağlamıyacağım diye kendimi telkin etsemde işe yaramadı.Tam ayrılırken koyverdim gözyaşları.Hemen gözlüğümü taktım ama çok geçti..Burnum anında domates gibi kızardığı için..Mercimek de kötü oldu ben ağlayınca...O anı uzamayıp hemen atlayıverdik arabaya ama bir süre kendime gelemedim geri dönmeye kalktım bir an..Eşimin:

- Tamam Age ,haftaya gelir alırsın bu kadar üzüleceksen demesi ile kendime geldim..

-"Doğru ne zaman istersem hemen gide alırım kızımı düşüncesi az da olsa rahatlattı beni."

Yol boyunca dergi okuyarak düşünmemeye çalıştım.Outletlerden kızıma bir şeyler alarak deşarj oldum..

Tam alıştım derken deniz otobüsünde kızını benim gibi hırpalayarak öpüp koklayan bir anneyi görünce yine daraldım..

Ve en zoru da az önce eve girmekti.Onsuz ev çooook sessiz,neşesi yok !!Allah kimseyi yavrusundan ayırmasın... Resmen bi tarafım eksik hissediyorum...3 hafta hatta 4 hafta planlamışdık kalışını bakalım nasıl dayanacağım ya da ne kadar dayanabileceğim..

Halbuki hep derdim ki..__ Kızımı kendim gibi "ana kuzusu " yapmayacağım..kalsın anane de ,babannede,yengede,kuzende...__ Ben küçükkken ayda yılda bir teyzemde kalınca gece boyu içli içli ağlardım anneme,babama kavuşayım diye...Bakalım benim fıstığım ne yapacak,nasıl geçirecek bu dönemi..

Canım kızım,güzel rüyalar gör..Annen seni çok seviyor...

14 Ağustos, 2007

At last...=)
Uzuuuuuuun ve deriiin bir aradan sonra yeniden merhaba..

Zamanın ne kadar çabuk geçtiğini blogum sayesinde çok daha iyi anlıyorum.Giderkenki ruh halimde, güzel bir tatil geçirmeme rağmen, henüz bir fark yok..Bıkkınlık hayatımın merkezi oldu adeta..

Neyse bu can sıkıcı sözleri bırakıp ,tatilimizden bahsedeyim.

Didim,Bodrum,İzmir tatil adreslerimizdi.Didim de kaldığımız 3 hafta Mercimek Hanım için çok iyi geldi.Bu kadar sosyalleşmemişdi sanırım hayatında!Pek çok arkadaş edindi.Akşamları geç vakitlere kadar oynadılar.Hayatında ilk kez sabahları 11 den önce kalkamadı.Gerçekten bebekliği boyunca hiç bir zaman uzun uyuyan bir bebek olmadığı gibi ,4 -5 yaş civarından beride en geç kalkışı ayda yılda bir olmak üzere 8:30 du.E hal böyle olunca bu yazki sabah uyku keyifleri beni çok memnun etti..Yüzmeyi her şekilde kotaracak gibi .İlk gittiğimizde kollukla,sonra paletle,gelmeye yakında ayağının değdiği yerde yüzüyordu.Daha önce yaz okullarına gitmesine rağmen çok da iyi öğrenemedi zira!

Didimde ki tatilimiz her yıl fix olduğu için orada...... deniz,kum,güneş ve ne yesek... döngüsü ile nihayetlendi.Mercimek hanım her gün söylene söylene ödev yaptı,televizyon seyretti,evcilik oynadı yeni edindiği arkadaşları ile..

Biz de canım annem ve babamla bol bol kahve içip fal baktık.Ha birde çok eski arkadaşlarımdan bir tanesi düşerek kaburgasını kırdığı için raporlu idi. Sadece yatak istirahatı vermişdi dktor.Onunla da bol bol eski günleri yad ettik.Tabi arada sırada eski gençlik dostları da katıldı aramıza.

Bir ara Bodrum a giderek burada da kaldık.Odamız süperdi.Odayı otelin kendisinden aradım ve eşime süpriz olacak iyi bir oda olsun demiştim öylesineee........Bir gittik -Paşa Suiti- ayırmışlar hemde fiat farkı olmaksızın..Yemekler tam istediğimiz gibi değildi ama ortam ,deniz ,aktiviteler gayet iyiydi!!Mercimek hava atma konusunda çok başarılı olduğu için cümle aleme yaydı..

_ Biliyor musunuz ,biz Bodrum da Paşa Suitinde kaldık..

Şu çocuk kısmısı pek bir düşkün hava atmaya..Az öncede ödev yapıyor hayalindeki okulu anlatıyor.Okulunuzun hangi semtde olmasını istersiniz sorusunun cevabı için bana sordu.

_ Anne, Nişantaşı olur değil mi?

Nerdeyse 6 aydır gitmişliğimiz yok bu semte nerden çıkardı anlamadım.

Yazmaya yazmaya daldan dala konuyorum adeta ..


Tatilimin son bölümünde yalnızdım.İzmir de bir seminere katıldım.Aslında başta çok söylenerek ve istemeyerek katıldım seminere tarihi ve kızımdan ve goncamdan ayrılmak zorunda olduğum için .Fakat hiç tahmin ettiim gibi olmadı.Çok güzeldi.İzmir i pek tanımayan biriydim.Seminer sonraları her gün yarım gün gezi düzenlenmişdi.Bunlara katıldık ki resimler de hep İzmir den.

Daha fazla resim nedense pek içimden gelmedi bu tatil.

Bir resim Kadifekale den İzmir manzarası.Bir diğeriAlsancak da Atatürk Köşkünden,diğeri de yine Alsancak Efes Pastahanesinde uyuyan bir kedi!!Bu arada süper bir special dondurmasını yedik bayıldık..

Şimdilik bu kadar...

P.S :İLK COMMENT BIRAKACAK SADIIIK DOSTUMU MERAK EDİYORUM BU ARADA::=))

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

illa okumam lazım
HEY GİDİ GÜNLER